Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Koaliční rada řeší úpravy smlouvy, ANO by mělo předložit návrh změn

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády
Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha – Dnes odpoledne se na úřadu vlády sešli členové koaliční rady. Ti by se měli zabývat především možnou úpravou koaliční smlouvy. Podrobnosti však zástupci koalice prozatím neprozradili.

Jednání začalo po 17:00, probírat by se měly mimo jiné možné úpravy koaliční smlouvy. S návrhem na některé technické změny na schůzku přišli zástupci ANO. Šéfové poslaneckých klubů sociální demokracie a lidovců návrhy hnutí ANO před jednáním k dispozici neměli.

ANO přišlo s návrhem úprav společné dohody v souvislosti s roztržkou kolem reorganizace policie. Vládní hnutí tvrdilo, že ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) porušil koaliční smlouvu, když reformu podepsal.

Šéf poslanců ČSSD Roman Sklenák uvedl, že čeká na návrhy ze strany hnutí ANO, on sám prý nemá potřebu koaliční smlouvu měnit. A není jediný. „Nemyslíme si, že je nutné koaliční smlouvu rozšiřovat, je nutné ji plnit," řekl ČTK při příchodu na jednání předseda lidoveckého poslaneckého klubu Jiří Mihola. Zopakoval, že změny v dohodě nemohou zlepšit vzájemnou spolupráci, pokud se koaliční partneři k sobě nebudou dobře chovat.

Řeč by opět měla přijít také na svolání Bezpečnostní rady státu kvůli reorganizaci policie. Kvůli tomu se tento poradní orgán vlády sešel už minulý týden. Lidovci a ANO by chtěli další jednání co nejdříve, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) počítá až s pravidelným zasedáním 20. července. „Platí můj názor, že bych nechtěl, aby Bezpečnostní rada státu byla zatahována do konkrétních trestněprávních kauz," řekl po jednání vlády Sobotka.

Témata:  koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL Roman Sklenák Bohuslav Sobotka

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 20:24

Na boj s extrémním počasím míří rekordní částka. Má zachránit desítky milionů lidí

Zelený klimatický fond (GCF) schválil rekordní grant ve výši 103,2 milionu dolarů na posílení systémů včasného varování v sedmi zemích, které jsou silně ohroženy klimatickými změnami. Projekt, který povede Rozvojový program OSN (UNDP), bude trvat pět let a přinese přímý prospěch více než 78 milionům lidí v Antigui a Barbudě, Kambodži, Čadu, Ekvádoru, Etiopii, Fidži a Somálsku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Petr Pavel

Staroměstské náměstí si připomíná výročí války: Historie se nesmí opakovat, apeloval Václav Vydra, vystoupil i Pavel

Staroměstské náměstí v Praze se v neděli zaplnilo tisíci lidmi, kteří si přišli připomenout třetí výročí začátku ruské invaze na Ukrajinu. Hlavním cílem shromáždění bylo vyjádřit solidaritu s ukrajinským lidem a apelovat na pokračování podpory země, která se již tři roky brání ruské agresi. Na pódiu vystoupil i český prezident Petr Pavel, který ve svém projevu zdůraznil, že vítězství Ukrajiny je v zájmu celé Evropy.