reklama

O Babišově rozhodnutí zúčastnit se jen jedné debaty informoval také Deník N.

V úterý se Babiš nezúčastnil debaty na serveru Blesk.cz. Neúčast v diskusích podle Primy a Blesku zdůvodnil tím, že média chtějí dělat z prezidentské volby show. Babiš se nezúčastnil ani debat prezidentských kandidátů konaných před koncem loňského roku.

"Babiš si věří, že udrží své pravé já a své nervy jen po dobu jedné debaty. A to kdo ví jestli - jestli do ní nejde jen proto, že by bylo blbý nejít nikam a/nebo že tam může útočit a lhát, aniž by byl prostor následně tyto výroky konfrontovat s realitou," reagoval na twitteru Miloš Gregor z katedry politologie Masarykovy univerzity.

Podle datového analytika Josefa Šlerky by Babiš v debatách musel čelit otázkám na své trestní stíhání či jiné kauzy. "To rozhodnutí vychází pravděpodobně z toho, že by tam byl v permanentní defenzivě. Permanentně by se vracela kauza Čapí hnízdo, kauza Pandora Papers, otázka trestního stíhání apod.," uvedl Šlerka v pořadu Českého rozhlasu Dvojka.

Na Primě a CNN Prima News se měla 11. ledna konat debata tří nejsilnějších kandidátů podle průzkumů veřejného mínění - Petra Pavla, Danuše Nerudové a Babiše. Nerudová a Pavel účast potvrdili. Dnes se bude na Primě konat debata šesti kandidátů s nižšími preferencemi podle průzkumů. Hosty od 20:15 budou Jaroslav Bašta, Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Josef Středula a Tomáš Zima. V neděli 8. ledna odvysílá předvolební superdebatu kanál ČT1, pozváno bylo všech devět uchazečů o prezidentský úřad.

První kolo prezidentských voleb se bude konat v pátek a v sobotu 13. a 14. ledna a případné druhé kolo pak 27. a 28. ledna. Na 26. ledna naplánovaly duely finalistů prezidentského klání ČT i Nova. Obě televize na termínu zatím trvají.