reklama

"Pozvánku do nedělní Superdebaty České televize obdrželi oba finalisté prezidentské volby. Písemně potvrzenou účast máme od kandidáta Petra Pavla a pozvání pro Andreje Babiše nadále platí. Debata je plánovaná přibližně na hodinu. Uskuteční se i v případě, že Andrej Babiš nedorazí. Moderace se stejně jako v předchozí debatě ujme Martin Řezníček," uvedl dnes Platoš. Blíže však podobu pořadu nespecifikoval.

Babiš již v minulých dnech řekl, že se debaty v České televizi nezúčastní a naopak potvrdil účast ve středu 25. ledna na Primě a ve čtvrtek 26. ledna v TV Nova. Tento týden již absolvoval diskuse s Pavlem na serverech Deník.cz a Blesk.cz.

Před prvním kolem prezidentské volby se Babiš účastnil pouze televizní debaty tří kandidátů s nejvyššími preferencemi na Nově. Do diskuse všech devíti uchazečů v České televizi nedorazil a neúčastnil se ani debaty tří favoritů na Primě.

Prezidentský duel před druhým kolem minulých voleb mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem v ČT se stal s 2,7 milionu diváků nejen nejsledovanějším pořadem roku na celém TV trhu, ale i nejsledovanější politickou debatou v historii měření sledovanosti.

Druhé kolo volby prezidenta se uskuteční v pátek 27. ledna a v sobotu 28. ledna.