reklama

"Předaná je už tak celá jižní část z celkové plochy zásahové zóny, zatím to ale nemá vliv na návrat evakuovaných osob. Pracujeme na tom, abychom předávali další části území," napsali hasiči. Požářiště hasiči rozdělili na čtyři sektory, jeden v blízkosti Janova předali správě národního parku v pondělí. Zbytek chtějí předat do pátku.

S hašením dnes pomáhají opět vrtulníky, pět jich hasí a jeden koordinuje provoz. Pohybovat se budou kolem Křídelní stěny, Pravčické brány, Malinového a Borového dolu.

Noc na dnešek byla klidná. Hasiči objevili pomocí dronů s termokamerami několik ohnisek, která likvidují. Počet hasičů se snížil z původních 1000 na 850. Vyplývá to z informací mluvčí hasičů Martiny Götzové.

Ohniska drony objevily v okolí Bouřňáku a Pravčické brány. "Důležité je, že díky dronům známe přesné souřadnice a můžeme postupovat v hasebních pracích na přímo vytipovaná místa," doplnila mluvčí. Pozitivní podle ní je, že se ohniska vyskytují blízko sebe a nevznikají nečekaně v jiných oblastech.

Počet hasičů se mírně snížil. Stále jsou přítomné odřady z celé republiky, ale utlumuje se činnost dobrovolných hasičů z Ústeckého kraje. Jednotky budou asistovat správě parku při hlídání sektorů. "Předpokládáme ještě střídání odřadů, ale postupně budou do pátku síly a prostředky redukovány," uvedli hasiči.