reklama

"Zákaz cestování v současné kulminaci epidemie chápu, podporuji. Ale strašit teď dvěma lety, to už není a nesmí být rozhodnutí epidemiologa, byť váženého," uvedl na twitteru předseda hnutí STAN Vt Rakušan. Pokud podle něj vláda má nějaká data, která by takový scénář naznačovala, ať je předloží. Stále ještě máme Parlament, poznamenal.

Za šokující má Prymulův výrok šéf sněmovního klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Výrok podle něj znovu naléhavě nastoluje otázku, zda je správné, aby v čele krizového štábu stála osoba bez politické odpovědnosti.

Podobně se vyjádřila i rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. "Řídit tuto zemi a naše životy má ten, kdo byl legitimně zvolen ve volbách, a za nímž stojí hlasy voličů. Ne úředník, epidemiolog," napsala na twitteru. Dvouleté uzavření hranic by mělo fatální následky ve všech oblastech, uvedla.

Za velmi nešťastný považuje výrok předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová. Není podle ní vhodný čas na pesimistické scénáře.

Bývalý eurokomisař a europoslanec Pavel Telička výrok vsadil mezi fámy spojené s koronavirem. "Je to další fáma, nešťastné vyjádření anebo skutečná úvaha?," uvedl.

Prymula v dnešním vystoupení v České televizi hovořil o dalším scénáři šíření nemoci. Podle něj může být cestování do zahraničí omezené i v příštím roce či dvou. Dovolená tak letos bude nejspíš v Česku, řekl.

reklama