"Rozhodně platilo, že jsme se dívali velmi intenzivně na to, aby schodek rozpočtu nebyl vyšší, než je nezbytně nutné," řekl Jurečka při příchodu na jednání vlády. O výši schodku mluvit nechtěl, podle něj je to otázka na ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS), který však s novináři před jednáním kabinetu nehovořil. "Pro mě 270 miliard přesně na miliardu nebyla mantra," řekl pouze Jurečka.

"Beru to jako kompromis, který bolí nás všechny. Každý resortní ministr tady je v situaci, kdy by si dokázal představit pro svoji resortní kapitolu větší rozpočet. Ale musíme zohledňovat to, že potřebujeme pomoci lidem a firmám v oblasti energií a zároveň nenechat tady po sobě nějaký brutální další dluh," řekl Jurečka.

Zatímco ministr práce hovořil o podobě rozpočtu jako o konečné dohodě, ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) před novináři dával najevo, že ještě očekává debatu. "Budeme dneska jednat a možná to bude zase dlouhá noc," řekl. Vyjádřil prozatímní spokojenost s tím, jakým směrem se dosud jednání ubírala.