Volební průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) ale začal ještě před výskytem prvních případů koronaviru v Česku a skončil před začátkem nouzového stavu a řady vládních preventivních opatření. 

K volbám do Sněmovny by na přelomu února a března přišlo asi 62 procent Čechů. Účast by tak byla podobná jako při posledních sněmovních volbách v říjnu 2017, kdy k urnám dorazilo asi 61 procent voličů. Také pořadí prvních tří stran podle podílu hlasů by zůstalo stejné. Za prvním ANO a druhou ODS by skončili na třetím místě Piráti, kteří by nyní získali 12,5 procenta hlasů.

Do Sněmovny by se také opět dostali sociální demokraté s 8,5 procenta hlasů a komunisti a lidovci shodně se sedmi procenty. Pětiprocentního podílu potřebného pro vstup do dolní komory Parlamentu by ale nedosáhly TOP 09, STAN a SPD, které nyní ve Sněmovně jsou. Aktuální průzkum jim přisoudil jen shodně 4,5 procenta hlasů. Ještě hlouběji pod pětiprocentní hranicí jsou Trikolóra se dvěma procenty a Zelení s jedním procentem.

Oproti předchozímu průzkumu CVVM ze začátku letošního února se výsledky stran ve volebním modelu příliš nezměnily. Také ve srovnání s průzkumem z loňského března jsou podíly hlasů téměř stejné. Oproti loňsku si výrazněji pohoršila třeba ČSSD, která měla v březnu 2019 podíl hlasů 12,5 procenta. Polepšila si naopak KDU-ČSL, která měla loni pouze 5,5 procenta.

Průzkum provádělo CVVM v období mezi 29. únorem a 11. březnem na vzorku 1012 obyvatel České republiky ve věku nad 15 let. Do názorů účastníků průzkumu se tak ještě nemohly promítnout kroky vlády související s nouzovým stavem kvůli šíření koronaviru. První případy nákazy se v Česku objevily 1. března a nouzový stav byl vyhlášen 12. března. Vláda následně zavedla například zákazy vstupů do některých obchodů a zařízení, volného pohybu a cestování do ciziny.

Vláda ANO a ČSSD čelí kvůli některým kroků v koronavirové krizi kritice. Znepokojení vyvolal v posledních týdnech například nedostatek ochranných prostředků, jako jsou roušky nebo respirátory, mezi veřejností i zdravotníky či záchranáři. Roušky, které každý musí mít podle vládního nařízení při pohybu venku, si lidé musejí často šít sami.