reklama

Do restaurací lidé vyrazili už na silvestrovský oběd, v občerstvování mimo domov pokračovali celé odpoledne. Vzhledem k příznivému počasí a na prosinec vysokým teplotám se mnoho lidí pohybuje i v pražských ulicích.

Na silvestrovské večeře měly už dříve podle zjištění ČTK kapacitu plně obsazenou hlavně luxusní podniky. Další restaurace sledovaly spíše malý zájem vzhledem k často se měnícím pravidlům a také výzvě ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), aby se lidé kvůli pokračujícímu šíření koronavirové nákazy vyhnuli zbytečným kontaktům.

Vláda od 29. prosince do 2. ledna omezila kapacitu u jednoho stolu ze šesti na čtyři hosty. Restaurace ale nemají omezenou provozní dobu. Ta platila po dobu posledního nouzového stavu do 25. prosince, kdy musely zavřít ve 22:00.

V loňském roce Čechům prakticky nezbývalo nic jiného než strávit silvestrovské oslavy doma. Platil zákaz vycházení od 21:00 do 05:00, restaurace mohly do 20:59 prodávat občerstvení jen přes výdejní okna. Byl omezen počet účastníků hromadných akcí na dva lidi. Na veřejně přístupných místech vláda zakázala pití alkoholu.