reklama

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině dostali oheň pod kontrolu. "Okamžitě máme k dispozici náhradní ubytování a také materiální pomoc," uvedl kladenský primátor Dan Jiránek (ODS). Většina evakuovaných se ale ubytovala u příbuzných.

Kladno zřídilo speciální telefonní linku 727 825 919 k podání základních informací pro obyvatele zasaženého domu.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové je stav zraněného vážný. "Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byl převezen do pražské nemocnice Vinohrady," uvedla. Záchranáři ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře. Po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice, uvedla mluvčí.

Zásah a použití výškové techniky podle hasičů komplikovala zaparkovaná auta. Vyšetřování zatím vyloučilo technickou závadu na elektroinstalaci. Speciálně cvičený pes pro vyhledávání urychlovačů hoření na místě stopy po urychlovačích nenašel.

Lidé si mohli až do devátého patra domu dojít pro osobní věci, u vyšších pater to nebylo možné. Tři nejvíc poškozené byty jsou nepřístupné. V nezasažených bytech byla obnovena dodávka tepla kvůli urychlení vysoušení. Na místě nepřetržitě hlídkuje policie.

reklama