Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel William Christopher, otec Mulcahy ze seriálu MASH

William Christopher
William Christopher
Foto: Reprofoto

Los Angeles - Ve věku 84 let zemřel v sobotu americký herec William Christopher, divákům známý především jako chápavý vojenský duchovní, otec Francis Mulcahy z oblíbeného televizního seriálu MASH.

Úmrtí novinářům oznámil umělcův syn John. Christopher, kterému před 18 měsíci lékaři zjistili rakovinu plic, zemřel ve svém domě v kalifornské Pasadeně.

Po hereckých začátcích v padesátých letech, které byla spojena s divadlem, hledal Christopher štěstí v televizi a na filmovém plátně. Jeho filmografie není obsáhlá a její klíčovou položku představuje právě kultovní seriál MASH a role otce Mulcahye. Po skončení natáčení si Christopher v osmdesátých letech zahrál i v pokračování After MASH.

První díl MASH se vysílal v roce 1972. Kultovní seriál popisoval každodenní život lékařů, sester a vojáků v mobilní vojenské nemocnici uprostřed války v Koreji. Zpočátku komediálně laděné příběhy poukazující na krutosti války i nesmyslné předpisy se postupně stále častěji věnovaly i vážnějším tématům, jako byly osudy údajných zbabělců, vztah amerických vojáků k obyčejným Korejcům nebo složitá politická situace.

Témata:  Seriál M*A*S*H úmrtí William Christopher

Související

Aktuálně se děje

9:02

Ukrajina může poprvé použít ATACMS a Storm Shadow na ruském území. Změní tak průběh války?

Spojené státy poprvé povolily Ukrajině použít rakety dlouhého doletu ATACMS k útoku na území Ruska. Tento krok znamená zásadní změnu americké politiky, která dosud zakazovala využití těchto zbraní mimo ukrajinské území, obzvláště na mezinárodně uznaném ruském území. Rozhodnutí Washingtonu bylo přijato navzdory obavám z eskalace války. Co vedlo ke změně postoje USA a jaké důsledky mohou tyto útoky mít? Na to odpověděl server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Seriál Pán prstenů

Embracer a 'Pán prstenů': Jak slavná sága přispívá k poklesu zisků?

Švédská herní společnost Embracer, vlastnící práva na „Pána prstenů“ a další Tolkienova díla, zaznamenala 10% pokles tržeb v zábavní divizi, což je důsledkem nižší aktivity kolem těchto značek. Společnost to přičítá nedostatku nových produktů a omezené nabídce. Přesto věří, že univerzum „Pána prstenů“ má dlouhodobý potenciál stát se klíčovým zdrojem příjmů.