Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové varují ve výstrahách před deštěm a rozvodněním toků

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Marie Cvrčková, EuroZprávy.cz

Meteorologové zrušili výstrahu před silným větrem, který od čtvrtka sužoval část Česka jako projev bouře Ciarán. Nově varují před vydatným deštěm na horách na severovýchodě území, srážky mohou přispět ke zvýšení hladin vodních toků.

Meteorologové uvedli, že dnes a v noci na sobotu čekají v oblasti Orlických hor, Králického Sněžníku, Rychlebských hor a v Jeseníkách i vydatnější srážky. Celkový úhrn může místy činit přes 50 milimetrů za 24 hodin.

Výstraha před deštěm se týká okresů Dobruška a Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém, Králíky a Žamberk v Pardubickém, Jeseník a Šumperk v Olomouckém a Bruntál, Krnov a Rýmařov v Moravskoslezském kraji.

Navazující výstraha na povodňovou bdělost je platná i pro okresy Lanškroun a Moravská Třebová v Pardubickém a Mohelnice a Zábřeh v Olomouckém kraji.

Podle meteorologů budou v nejvyšších partiích přecházet srážky ve sněžení. U vodních toků odvodňujících zmíněná pohoří hrozí vzestup hladin na úroveň prvního stupně povodňové aktivity.

Témata:  počasí povodně déšť ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

10. května 2025 20:02

Princ William se rozhodl: Princ Harry a Meghan Markle přijdou o všechno

Princ William se podle zákulisních informací rozhodl jednou provždy rozseknout, co je královské a co jen pozlátko. Po sérii „amerických manévrů“ vévody a vévodkyně ze Sussexu se princ z Walesu údajně rozhodl jednat – a jejich privilegia mají být minulostí.

Zdroj: Anežka Červinková

Další zprávy