Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Marsu byl život? Prý jej vymýtila atomová bomba

Mars
Mars
Foto: www.nasa.gov

Praha - Život na Marsu vyhladili mimozemšťané s jadernými a plazmovými zbraněmi, to tvrdí fyzik a odborník na pohon, doktor John Brandenburg. Také varuje, že by se podobný útok mohl odehrát i na Zemi.

Brandenburg došel ve své práci k závěru, že na Marsu proběhly dva masivní jaderné útoky na dvě civilizace nazvané „Cydonians" a „Utopians". Tyto civilizace měly údajně být technologicky na úrovní starověkého Egypta, když na ně zaútočili mimozemšťané.

Vědec se domnívá, že vysoké hodnoty xenonu, uranu a thoria na Marsu jsou důsledkem atomového výbuchu. „Analýza snímků z průzkumných sond navíc odhaluje četné archeologické artefakty,“ je přesvědčen Brandenburg.

Červená barva Marsu prý dokazuje, že na jeho povrchu vybouchlo několik atomových bomb. Nedávno se totiž ukázalo, že je v atmosféře Marsu velká koncentrace xenonu-129, která byla zachycena i na Zemi, a to vždy po nukleárním útoku nebo katastrofě. Největší množství xenonu-129 bylo na Zemi naměřeno po černobylské katastrofě v roce 1986.

Někteří vědci sice podporují Brandenburgovou teorií o zničení života na Marsu nukleárními výbuchy, s tím, že na Mars zaútočili mimozemšťané, ale už většina nesouhlasí, informoval deník International Bussines Times.

John Brandenburg je bývalý poradce pro vesmírnou protiraketovou obranu a vývoj vesmírných zbraní. V současné době zkoumá nové technologie, které by mohly být použity na oběžné dráze. Svou teorii chce podrobně vysvětlit ve své nové knize Smrt na Marsu: Meziplanetární nukleární masakr.

Témata:  vesmir jaderné zbraně Mars 1

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 11:19

Velký požár na Krétě. Vznikl teprve včera, úřady nařídily první evakuace

Kréta patří k oblíbeným letním dovolenkovým destinacím českých turistů, ale momentálně se na ní odehrává drama. Hasiči totiž i přes noc bojovali s rychle se šířícím lesním požárem, který si již vyžádal evakuaci místních obyvatel i hostů. Informovala o tom DW

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy