Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nesmrtelnost? S použitím techniky je to možné, říká miliardář

Nesmrtelnost, ilustrační foto
Nesmrtelnost, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Moskva - Ruský miliardář Dmitrij Ickov je přesvědčen, že našel lék na nesmrtelnost, který do roku 2045 budou využívat všichni lidé. Aby mohl žít navěky, bude prý ale muset použít i techniku.

Miliardář a podnikatel Dmitrij Ickov tvrdí, že zná způsob, jakým mohou všichni lidé do roku 2045 dosáhnout věčného života. Princip spočívá v tom, že lidské tělo by měl nahradit humanoidní robot, do kterého by vědci "nahráli" jeho mozek. Projektu věří i nově vzniklá vědecká skupina Iniciativa 2045, ve které vědci pracují na projektu takzvané kybernetické nesmrtelnosti.

"Jsem si jistý, že během příštích třiceti let budeme všichni žít věčně. Jsem si jistý na 100 procent, že se to stane. Jinak bych se do toho nepouštěl," popsal pětatřicetiletý miliardář pro britskou BBC.

V současné době se odborníci pokoušejí nahrát mozek do počítače, což je nezbytným a základním prvním krokem. Dalším je pak vytvoření samotných robotů, do kterých by se mozek nahrál - jednoduše řečeno.

Ačkoli jsou někteří odborníci přesvědčení, že tento lék opravdu může fungovat a vytváří první kroky k jeho uskutečnění, najdou se i vědci, kteří celý koncept zpochybňují. "Lidský mozek je příliš složitý, než aby bylo možné předělat ho do softwarové podoby," říkají. Jak to dopadne, ukáže až budoucnost.

Témata:  Rusko vědci Roboti nesmrtelnost

Související

Aktuálně se děje

10. května 2025 10:33

Hanba, tvrdá rána poškození důvěryhodnosti. Fico čelí na Slovensku ostré kritice za cestu do Moskvy

Cesta slovenského premiéra Roberta Fica (Směr-SD) do Moskvy, kde se zúčastnil oslav 80. výročí konce druhé světové války, vyvolala ostrou kritiku ze strany opozičních i mimoparlamentních stran sdružených v iniciativě Pravicový blok. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

raketový systém Patriot

Rakety Patriot jsou pro Ukrajinu klíčové. Proč nedokáže vyrobit vlastní náhradu?

Ukrajinská města v posledních týdnech čelila smršti ruských balistických útoků, které si vyžádaly desítky civilních obětí. Útočné rakety Iskander s klastrovými hlavicemi zabíjely v Sumách i v Kryvém Rihu, v Kyjevě se podařilo část střel zneškodnit, přesto čtyři zasáhly cíl – zemřelo 12 lidí a téměř 90 jich bylo zraněno. Ukrajinská protivzdušná obrana, dříve považovaná za jednu z nejlepších v Evropě, naráží na limity. Důvod? Nedostatek moderních systémů typu Patriot, jejichž efektivitu Ukrajina nedokáže domácími silami nahradit.