Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Novém Zélandu našli mrtvolu. Zřejmě partnera zachráněné Češky

Pavlína Pížová
Pavlína Pížová
Foto: Facebook

Wellington - Záchranáři dnes na Novém Zélandu patrně nalezli tělo českého turisty, jehož partnerka čekala měsíc na záchranu v horské chatě. Žena na tiskové konferenci přiznala, že bylo chybou nikomu o plánovné túře neříct.

Policie uvedla, že pozůstatky bude ještě třeba formálně identifikovat. Pár se podle Češky vydal na cestu 24. července a muž o čtyři dny později upadl na strmém kopci. Ženě se podle jejích slov podařilo k němu dostat, muž však podle všeho nedlouho poté zemřel.

Zachráněná Češka vystoupila dnes po poledni místního času na tiskové konferenci. "Jak si asi dovedete představit, byl uplynulý měsíc velmi trýznivý pro mne, mou rodinu i rodinu mého partnera," uvedla viditelně pobledlá mladá žena.

Dodala, že po tragické nehodě partnera strávila pod širým nebem tři noci, než se jí podařilo hlubokým sněhem dostat do bezpečí chaty, kde se kvůli svému zdravotnímu stavu i počasí rozhodla zůstat.

"Byla jsem vyčerpaná a měla jsem zmrzlé nohy," řekla. Podnikla sice několik pokusů o opuštění svého útočiště, odradilo ji ale špatné počasí i její zdravotní stav.

Žena v slzách poděkovala novozélandským záchranářům a české honorární konzulce v Queenstownu Vlaďce Kennett.. Ta řekla, že česká turistka je podle ní "velmi silná žena", která udělala maximum pro svou záchranu.

Témata:  Nový Zéland úmrtí Čechů v zahraničí Pavlína Pížová

Související

Aktuálně se děje

14. února 2026 12:34

Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová řešily nečekaný problém: Pořadatelé olympiády je nechtěli pustit

České rychlobruslení prožívá na zimní olympiádě 2026 moment, který se nesmazatelně zapíše do historie. Zatímco legenda Martina Sáblíková se po své šesté účasti pod pěti kruhy a zisku sedmi medailí s aktivní kariérou loučí, na ledovém oválu se zrodil její nástupce. Devatenáctiletý Metoděj Jílek potvrdil roli korunního prince tohoto sportu a po stříbru z úvodního startu si na nejdelší, desetikilometrové trati dojel pro suverénní zlatou medaili.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Volodymyr Zelenskyj na MSC

Významný moment pro Česko: Zelenskyj na MSC poděkoval Pavlovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil na bezpečnostní konferenci v Mnichově s projevem, ve kterém se zaměřil na paralely mezi současnou ruskou agresí a historickými událostmi 20. století. Varoval, že ruský prezident Vladimir Putin se pokouší o scénář velmi podobný tomu z roku 1938. Podle Zelenského doufá Kreml v to, že si podmaní část Ukrajiny stejně, jako tehdy nacistický diktátor Adolf Hitler získal část Československa díky Mnichovské dohodě.