Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na palubě letadla honil myš. Let se opozdil o 48 hodin

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Plane-pictures.com

Paříž - Myš na palubě letadla společnosti Air France znažně zkomplikovala pasažérům cestu z Mali do Paříže. Spoj musel být odložen o dva dny.

Letadlo mělo původně odstartovat v noci na sobotu. Vypuzení vetřelce zabralo podle agentury AFP několik hodin, takže mezitím vypršela maximální doba, kterou může posádka letounu strávit v práci. Let tak musel být o 48 hodin odložen.

Cestující byli ubytováni v několika hotelech. "Společnost Air France lituje nepříjemností, které toto výrazné zpoždění přineslo, a připomíná, že bezpečnost pasažérů a posádky je její nejvyšší prioritou," píše se v prohlášení aerolinek.

Přítomnost hlodavců na palubě letadla představuje značné riziko, protože tato zvířata mohou poškodit kabely.

Témata:  Air France Mali letectví a letadla

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 19:13

Trump si před telefonátem s Putinem volal se Zelenským

Americký prezident Donald Trump dnes krátce telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským těsně před plánovaným rozhovorem s ruským vůdcem Vladimirem Putinem. Informaci přinesla agentura Reuters s odvoláním na zdroj obeznámený s průběhem událostí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?