Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prezident Zimbabwe Mugabe je vážně nemocný? Jeho cesta do Dubaje vyvolala spekulace

Lékaři
Lékaři
Foto: Pixabay

Harare - Zimbabwský prezident Robert Mugabe (92) se dnes vrátil ze zahraničí do vlasti. Jeho nepřítomnost vyvolávala spekulace, že je vážně nemocný a že se v Dubaji léčí.

Agentura Reuters poznamenala, že se Mugabe při vystupování z letadla zdál být v dobré náladě. Autoritářský prezident v úterý odletěl podle oficiálních údajů na regionální summit.

Z dostupných letových dat Mugabeho prezidentského speciálu vyplývá, že stroj změnil kurz a přistál v Dubaji, uvedla AP. Cesta vyvolala spekulace o prezidentově špatném zdravotním stavu, což jeho úřad opakovaně popřel. Na internetu se objevilo video, na kterém má být zachycen Mugabe, jak přichází do nemocnice v Dubaji.

V minulosti se Mugabe podrobil lékařským vyšetřením v Singapuru. Mugabe je u moci od roku 1980. Od té doby se zimbabwské hospodářství propadá do chaosu.

Témata:  Robert Mugabe Zimbabwe Dubaj lékaři

Související

Aktuálně se děje

12:06

Mason a Kourtney: Když syn přeroste matku nejen výškou

Mason Disick, nejstarší syn Kourtney Kardashian a Scotta Disicka, se stal středem pozornosti poté, co byl spatřen během rodinného nákupu v Los Angeles. Čtrnáctiletý teenager, který doslova přerostl svou matku, si svým stylem a držením těla získává srdce fanoušků. Mason, známý svou rezervovaností vůči médiím, zaujme nejen svou výškou, ale i módními volbami, které odrážejí jeho unikátní osobnost. Jeho odklon od života pod reflektory přitahuje pozornost o to více.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.