Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pád vlády v Arménii? Premiér Abrahamjan nabídl demisi

Vlajka Arménie
Vlajka Arménie
Foto: Pixabay

Jerevan - Arménský premiér Hovik Abrahamjan na dnešním zasedání vlády nabídl demisi. Podle zpravodajského webu ArmInfo premiér odstoupil, aby otevřel prezidentovi Seržovi Sargsjanovi cestu k vytvoření slibované vlády "národní jednoty".

Do funkce premiéra navrhla vládní Republikánská strana bývalého jerevanského starostu Karena Karapetjana, který nyní působí ve službách ruského plynárenského gigantu Gazprom.

Počátkem srpna prezident Sargsjan občanům slíbil radikální změny v politickém životě země, které by měly být reakcí na vlnu protivládních protestů. Ty vyvrcholily v polovině července, kdy velká skupina ozbrojenců obsadila policejní služebnu v Jerevanu a zabila při tom policistu.

Nová vláda by měla rázněji řešit ekonomické problémy, do kterých se země dostala vlivem hospodářské krize ve spojeneckém Rusku. Sargsjan, který byl zvolen prezidentem v roce 2008, přivedl v roce 2014 zemi do celní unie s Ruskem a odmítl zvažované přidružení k Evropské unii. Mnoho Arménů ale soudí, že Moskva neodměnila Jerevan větší podporou ve sporu s Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach.

Témata:  Arménie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:09

Další hvězda v nemocnici. Tereza Ramba posílá fanouškům dobrou zprávu

Na seznam hvězd českého šoubyznysu, které v poslední době skončily v péči lékařů, přibyla Tereza Ramba. Fanouškům sice neozřejmila, co přesně jí je, vážné zdravotní problémy ale přiznala. Podle svých slov je naštěstí z nejhoršího venku.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.