Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nechat nebo vyměnit? Rodičům v porodnici vyměnili děti, teď stojí před volbou

Děti
Děti
Foto: Pixabay

Lima - Dvě rodiny v Peru stály před nepříjemnou volbou. Kvůli chybě personálu v porodnici si před pěti měsíci rodiče odnesli domů cizí dítě, a dumali, zda si je nechat či vyměnit za biologického potomka.

K odhalení přehmatu zdravotníků přispěla nejistota manžela Maribel Musajaové, která z porodnice přinesla chlapce, jenž se údajnému otci nijak zvlášť nepodobal. Žena se ocitla v ožehavé situaci, kterou se rozhodla vyřešit testem DNA; ten měl určit, zda má dítě geny manžela či jejího předchozího partnera.

Výsledky však překvapily všechny: chlapec nebyl příbuzný ani jednoho z mužů, ovšem ani své předpokládané matky.

Rodina pak přesvědčila rodiče šesti z 11 dalších dětí, které přišly v téže porodnici na svět 25. dubna, aby podstoupili obdobnou zkoušku. Byla mezi nimi i Yovana Veraová, u níž testy prokázaly podobný výsledek.

"Nejsem připravena (dítě) vrátit, ale musím to udělat, musím být silná," řekla však tento týden Musajaová peruánskému deníku. Podobně se vyjádřila i Veraová a rodiny se tak chystají k nelehkému kroku.

Témata:  Peru těhotenství, rodina, děti děti

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.