reklama

Johnson uvedl, že by Velká Británie měla do Sýrie poslat své přední archeology, aby pracovali na obnovení starověkého města Palmýra. Dle jeho názoru by tak Británie mohla vynahradit to, že zničení památek nezabránila.

Johnson také uznal, že se o osvobození města od teroristů z Islámského státu plně zasloužilo Rusko. „Díky nim Západ vypadá neschopně, takže je načase, abychom to napravili," uvedl. „Máme jedny z nejlepších archeologů na světě. Doufám, že vláda brzy zafinancuje jejich vyslání do Sýrie, kde by pomohli s prací na obnovení," řekl dále Johnson.

„Jednoho dne bude budoucnost Sýrie nádherná, ale to bude záležet také na tom, nakolik si svět bude moci užít její nádhernou minulost. Britští experti by v rámci tohoto projektu měli a budou stát na čele," uvedl.

Podotkl také, že ačkoliv je režim syrského prezidenta Bašára Asady „zlý", zasloužil se o vítězství pro archeologii. Uvedl, že snahy Západu selhaly, zatímco Putin Asada úspěšně podpořil. „Pokud je možné věřit zprávám, pak Rusové proti nepřátelům Asada podnikli nejen nálety, ale podpořili ho také na zemi," dodal.

reklama