Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Charlie Hebdo si utahuje z boháčů a celebrit z aféry Panama Papers

Charlie Hebdo
Charlie Hebdo
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Paříž - Aféra Panama Papers, v níž figuruje řada politiků a celebrit, se stala tématem číslo jedna pro známý satiritický časopis Charlie Hehdo.

Poslední číslo francouzského týdeníku vyšlo s ironickou titulní stránkou, na níž demonstrující boháči drží transparenty s nápisy "Je suis Panama", "Stejně se nebojíme" či "Nezmění náš způsob života".

Hesly "Je suis Charlie" či "Je suis Paris" vyjadřovali loni lidé solidaritu s oběťmi teroristických útoků ve Francii.

Podobný výrok použil již v roce 1963 tehdejší americký prezident John Kennedy u berlínské zdi, když německy řekl "Jsem Berlíňan". Po nedávných útocích v Bruselu zase americký ministr zahraničí John Kerry při návštěvě belgické metropole prohlásil vlámsky a francouzsky "Jsem Bruselan".

Kauza Panamské dokumenty vypukla tuto neděli, když světová média zveřejnila informace z milionů dokumentů, které unikly z právní firmy Mossack Fonseca. Vyplývá z nich, že tato panamská firma pomáhala tisícům bohatých lidí obcházet daňové zákony.

Témata:  Charlie Hebdo Francie Panama Papers

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.