Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Charlie Hebdo si utahuje z boháčů a celebrit z aféry Panama Papers

Charlie Hebdo
Charlie Hebdo
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Paříž - Aféra Panama Papers, v níž figuruje řada politiků a celebrit, se stala tématem číslo jedna pro známý satiritický časopis Charlie Hehdo.

Poslední číslo francouzského týdeníku vyšlo s ironickou titulní stránkou, na níž demonstrující boháči drží transparenty s nápisy "Je suis Panama", "Stejně se nebojíme" či "Nezmění náš způsob života".

Hesly "Je suis Charlie" či "Je suis Paris" vyjadřovali loni lidé solidaritu s oběťmi teroristických útoků ve Francii.

Podobný výrok použil již v roce 1963 tehdejší americký prezident John Kennedy u berlínské zdi, když německy řekl "Jsem Berlíňan". Po nedávných útocích v Bruselu zase americký ministr zahraničí John Kerry při návštěvě belgické metropole prohlásil vlámsky a francouzsky "Jsem Bruselan".

Kauza Panamské dokumenty vypukla tuto neděli, když světová média zveřejnila informace z milionů dokumentů, které unikly z právní firmy Mossack Fonseca. Vyplývá z nich, že tato panamská firma pomáhala tisícům bohatých lidí obcházet daňové zákony.

Témata:  Charlie Hebdo Francie Panama Papers

Aktuálně se děje

9:16

Egypt je na letní dovolenou ideální. Na tyto věci si ale dejte pozor

Egypt je jednou z nejoblíbenějších destinací pro turisty z celého světa, včetně Čechů. Krásné pláže, starověké památky a výhodné ceny lákají každoročně statisíce návštěvníků. Přesto je dobré být obezřetný a věnovat pozornost několika důležitým aspektům, které vám pomohou vyhnout se nepříjemnostem a užít si dovolenou naplno.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Grónsko

Analýza

Co bude s Grónskem? Dánové dříve dali USA volnou ruku, nátlak ale trpět nebudou

Grónsko, největší ostrov světa, se ocitlo v centru neobvyklé globální pozornosti. Rétorika prezidenta Donalda Trumpa o jeho možném začlenění pod Spojené státy vzbudila obavy mezi spojenci. Ačkoli bezpečnostní argumenty nejsou v kontextu Arktidy bezdůvodné, posílení americké národní bezpečnosti by mělo vycházet ze spojenectví a důvěry, nikoliv z nátlaku. Grónsko může být klíčovým partnerem, ne cílem agrese.