Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mafie zaměstnávala migranty na italských vinicích, jedna patří známému zpěvákovi

Vinice
Vinice
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Řím - Italská policie vyšetřuje mafiánskou síť, která načerno zaměstnávala migranty na farmách v Toskánsku. Jedna z vinic, na níž se tyto vykořisťovatelské praktiky děly, patří hudebníkovi Stingovi.

Vyšetřování nelegálních praktik v italských provinciích Prato, Florencie, Modena a Perugia začalo v roce 2015 na základě informací dvou mladých migrantů z Afriky. Policie posléze odhalila organizovanou síť, která najímala načerno migranty. Ti pak museli pracovat více než 15 hodin denně za méně než čtyři eura (asi 108 korun) za hodinu.

"Doufám, že italská prokuratura dovede případ k soudu," komentoval případ Sting. Když se informaci o mafiánských praktikách nájemní firmy na svém pozemku dozvěděl, byl prý "smutný a zoufalý".

Hudebník je dlouhá léta proslulý i jako ochránce lidských práv. Například na své poslední desce nazvané 57th & 9th, která jde do prodeje 11. listopadu, věnoval píseň Inshallah uprchlické krizi.

Italský prokurátor Antonio Sangermano k nynějšímu vyšetřování několika firem v Toskánsku a kraji Emilia-Romagna řekl, že britský hudebník o nelegální činnosti na svém pozemku nevěděl a nebyl ani v době trestných skutků v Itálii. Na Stingově pozemku načerno pracovalo asi 30 až 40 Pákistánců a Afričanů minulý rok, řekl Sangermano.

Témata:  uprchlíci Itálie Sting (Gordon Matthew Thomas Sumner)

Související

Aktuálně se děje

18. ledna 2025 9:55

Leon Tsoukernik po kolapsu bojuje o život. Policie prozradila novinky

Příbuzní Leona Tsoukernika a jeho přátelé, včetně těch slavných, se zajímají především o jeho zdravotní stav a doufají v zázrak. Nesmí se však zapomínat, že kolaps známého podnikatele, respektive okolnosti události, řeší i policie. Jak pokročilo vyšetřování? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy