reklama

Ministr v ruské televizi prohlásil, že rebelové podporovaní západními vládami i nadále útočí na civilisty v Halabu navzdory tomu, že Rusko své letecké údery pozastavilo. "V důsledku toho se vyhlídky na zahájení vyjednávání a návrat k poklidnému životu v Sýrii odkládají na neurčito," uvedl Šojgu.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov varoval, že kvůli útokům rebelů nebude Moskva moci prodloužit moratorium na nálety v Halabu. "V současné době přestávka (v bombardování) trvá, odchod civilistů z východního Halabu je nadále možný a stále existují podmínky pro humanitární pomoc," řekl Peskov.

"Tohle vše ale bude nemožné, pokud teroristé budou pokračovat v palbě na čtvrti města, na humanitární trasy, odpalovat rakety a stále se ukrývat za lidské štíty. Toto nezajistí pokračování humanitární přestávky," dodal.

Konečný útok na Halab by mohl nastat už tento týden. Moskva do oblasti vyslala flotilu osmi válečných plavidel v čele s letadlovou lodí Admirál Kuzněcov. Flotila je nyní u Sardinie.

"Podle západních tajných služeb chce Rusko využít toho, že politiky ve Spojených státech nyní zcela zaměstnávají prezidentské volby. Panují obavy z toho, aby se Halab nestal druhým Grozným," uvedla Sky News.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama