Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ford chce nadále přemístit část produkce do Mexika

Ford Transit
Ford Transit
Foto: Ford Motor Company

Los Angeles - Druhá největší americká automobilka Ford Motor jde proti politice budoucího prezidenta USA Donalda Trumpa. Firma pokračuje v práci na plánu přemístit produkci malých vozů ze Spojených států do Mexika. Tato země je pro automobilový průmysl přitažlivá díky relativně nízkým mzdovým nákladům a bezcelnímu přístupu na americký trh.

"Pokračujeme v uskutečňování plánu přemístit výrobu vozu Ford Focus do Mexika, důležité ale je, že to uvolní místo pro dva velmi důležité produkty, jejichž výrobu vrátíme zpět do továren v Michiganu," řekl generální ředitel Fordu Mark Fields "Celý tento přesun tak nebude mít žádný vliv na pracovní místa," dodal v rámci autosalonu v Los Angeles.

Automobilka po volbách minulý týden slíbila, že bude s Trumpem spolupracovat na podpoře hospodářského růstu a tvorby pracovních míst. Ford loni oznámil, že v Mexiku postaví za 2,5 miliardy dolarů (asi 62 miliard Kč) dvě nové továrny a vytvoří v nich 3800 míst.

Trump během kampaně opakovaně prohlašoval, že v případě svého zvolení na auta Ford dovážená z ciziny uvalí vysoká cla. Výkonný předseda správní rady Fordu Bill Ford minulý měsíc řekl, že se s Trumpem sešel a připomněl mu, že firma za posledních pět let vytvořila v USA 26 tisíc pracovních míst.

Témata:  Ford Motor Company Mexiko Donald Trump

Související

Aktuálně se děje

11:14

Jiří Langmajer a drama v Himálaji. Bál se, že zůstane tam nahoře

Himálajské dobrodružství Jiřího Langmajera nedopadlo tak, jak si představoval. Zároveň ale mohlo skončit ještě hůř, protože herec se zjevně dostal až na úplnou hranu. Svého cíle sice nedosáhl, ale vrátil se dolů ve zdraví. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

COP29

Boj s počasím selhal. COP29 přinesl v závěru jen zklamání

Předposlední den klimatického summitu COP29 v Ázerbájdžánu přinesl výrazné zklamání. Dlouho očekávaný návrh dohody, který měl stanovit konkrétní cíle pro financování klimatických opatření v rozvojových zemích, byl široce kritizován za svou nejasnost. Místo konkrétních čísel obsahoval návrh pouze symbol „X“, což vyvolalo obavy a rozhořčení mezi bohatými i chudšími státy.