Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Svět pohltil nový trend: Selfie fotky se žralokem

Žraloci, ilustrační fotografie
Žraloci, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Port Lincoln - Hlava v potápěčských brýlích a kousek za ní vyceněné zuby žraloka bílého. Tak vypadají fotografie, jimiž se chlubí turisté, kteří navštívili australské město Port Lincoln.

Místní společnost nabízí zájemcům možnost potopit se v drátěné kleci a zaplavat si v bezprostřední blízkosti žraloků. Na památku si někteří šťastlivci mohou odnést selfie s obávaným mořským predátorem, píše web news.com.au.

"Vidíte naše hosty i zaměstnance, jak se fotí s velkým bílým žralokem," popsala fotografie Nicol Wrightová, marketingová manažerka společnosti. "Je velmi těžké takovou fotku udělat. Mnohem těžší, než se může zdát. Ale když se to podaří, tak je to velmi dobrý snímek," uvedla.

Zájemci o žraločí selfie se nalodí na palubu lodi, se kterou doplují na místo, kam posádka láká žraloky na návnadu. S potápěčským vybavením se pak ponoří do moře. Před čelistmi žraloků odvážlivce chrání železná klec.

V relativním bezpečí se pak lidé fotí ve chvíli, kdy se blíží žraloci. Někdy jsou jejich hlavy vzdálené na dosah ruky i blíž. Na některých fotografiích se dokonce zdá, jako kdyby potápěč vystrčil hlavu mimo klec.

Témata:  žraloci fotografové selfie

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.