selfie

Ilustrační foto.

Thajsku se nelíbí selfie, může za něj hrozit smrt

Revue

Pořídit si fotografii na pláži nedaleko mezinárodního letiště na thajském ostrově Pchúket, nad kterou prolétávají velmi nízko přistávající letadla, patří ke snům nejednoho turisty. V budoucnu by za selfie s přistávajícím letadlem mohl turistům hrozit až trest smrti, varoval zpravodajský server news.com.au.

Lidé v moři pořizují selfie

Svět trápí nová nemoc: Závislost na selfie

Revue

Londýn - Junaid Ahmed, dvaadvacetiletý mladík z britského Essexu, má na instagramu 50.000 příznivců a sám přiznává, že je závislý na pořizování selfie - tedy fotografií sebe sama svým mobilním telefonem, napsal zpravodajský server BBC News.

Itálie, ilustrační foto

Svět

Konec selfie? Itálie vyrazila do boje s turisty

Milán - Severoitalské město Milán přijalo nová pravidla, která jsou namířená proti nevhodnému chování turistů. Prozatím platí jen do 13. srpna, nicméně radnice už varovala, že mohou být prodlouženy. Opatření zahrnují i zákaz používání tyčí na selfie.

Vlajka USA

V USA se rozhořel spor kvůli selfie

Svět

Washington - Volbu nového amerického prezidenta doprovází další spor. Právníci se přou, za si může volič při hlasování pořídit selfie. Problém rozvířil zpěvák a herec Justin Timberlake.

Ilustrační foto

Díky selfie můžete skončit i na operačním sále

Technika

Washington - Záliba v selfie fotografiích může být nebezpečná - nejen životu ztrátou pozornosti, ale i vašemu zdraví, pokud to se selfíčky přeháníte. V takovém případě si můžete uhnat nepěkné a bolestivé onemocnění...

Aktuálně se děje

23. června 2024 19:37

Jurečka chce zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy