Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Merkelová a Hollande chtějí prodloužit sankce proti Rusku

Angela Merkelová
Angela Merkelová
Foto: Vláda.cz

Berlín - Francouzský prezident Françoise Hollande dnes jednal v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Oba jsou pro prodloužení sankcí vůči Rusku kvůli konfliktu na Ukrajině. Hovořili také o situaci v Sýrii.

"Bude nutné ještě jednou prodloužit sankce vůči Rusku, i když bychom si přáli, abychom byli dále," řekla Merkelová. "Když nebudou (minské dohody) prosazeny, budeme pokračovat v sankcích, i když to není postup, který se může uplatňovat věčně," uvedl před společnou schůzkou Hollande.

Pokud jde o situaci v syrském Halabu, vyzvali oba politici k ochraně civilistů, zajištění lékařské péče a otevření humanitárních koridorů. "Situace je katastrofální, láme všem srdce," poznamenala kancléřka.

Hollande si postěžoval, že je to právě Rusko, které blokuje snahy diplomatů v Radě bezpečnosti OSN. "Humanitární situace je nepřijatelná, v Halabu je 120.000 rukojmích, a jinak se to ani nedá říci, kteří jsou bombardováni," řekl francouzský prezident.

Témata:  Angela Merkelová François Hollande protiruské sankce Rusko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.