Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Turecko masakruje IS: Na severu Sýrie pi útocích padly desítky džihádistů

Turecká armáda (Turkish Army)
Turecká armáda (Turkish Army)
Foto: tsk.tr

Ankara - Syrští povstalci s podporou tureckého letectva zabili v noci na dnešek na severu Sýrie 68 radikálů Islámského státu (IS). Zasaženo bylo celkem 141 islamistických cílů, podařilo se zničit také jedno z velitelství džihádistů.

Informovala o tom dnes turecká armáda s tím, že intenzivní střety v okolí města Al-Báb nadále pokračují.

Turecká armáda se Al-Báb snaží dobýt již několik týdnů, své vojáky má v sousední zemi od srpna. Zapojila se do tažení proti IS, ale bojuje i proti syrským Kurdům.

V bojích v oblasti Al-Bábu zaznamenala armáda tento týden velké ztráty, o život přišlo nejméně 16 jejích vojáků.

Turecká vláda zablokovala přístup k některým webovým stránkám, aby zabránila šíření videa zachycujícího upálení dvou tureckých vojáků. IS záběry zveřejnil ve čtvrtek večer s komentářem, že je to záznam smrti dvou zajatých tureckých vojáků.

Témata:  Turecká armáda Sýrie Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

21. července 2026 15:13

Zuzana Belohorcová prozradila, co udělal Hájek po provalení nevěry

Slovenská moderátorka Zuzana Belohorcová zažila těžký šok, když vyšly na povrch informace o nevěře jejího partnera. Vlasta Hájek si totiž před časem našel milenku, což vedlo k zásadnímu narušení jejich soužití. Zhrzená manželka se po určité době rozhodla celou situaci definitivně ukončit a nechat společnou minulost za sebou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy