Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Alexandrovci měli vystoupit v dobytém Aleppu

Alexandrovci odstartovali turné. Brněnské premiéře přihlíželo více než 7.000 diváků.
Alexandrovci odstartovali turné. Brněnské premiéře přihlíželo více než 7.000 diváků.
Foto: Tom Svoboda

Mosva - Členové ruského souboru Alexandrovci, kteří dnes zahynuli při letecké katastrofě nedaleko Soči, měli vystoupit v Halabu (Allepu). Východní čtvrtí tohoto severosyrského města ve čtvrtek dobyla Asadova armáda a podporou Ruska.

Podle ruských médií byla ve městě k ochraně ruských umělců připravena speciální jednotka čečenských bojovníků.

V oficiální zprávě ministerstva obrany se uvádí, že zpěváci mířili na ruskou leteckou základnu Hmímím v provincii Latákíja. O Halabu se ale v soustrastném telegramu zaslaném do Kremlu zmínil i syrský prezident Bašár Asad.

Alexandrovci se podle něj měli "s obyvateli Halabu podělit o radost" z vítězného dobytí města.

Na palubě Tu-154 byli takřka všichni členové souboru s výjimkou tří sólistů. Řekl to jeden ze zpěváků souboru Vadim Anaňjev. Soubor měl podle TASS v současnosti 186 členů, včetně devíti sólistů a 64 zpěváků v mužském sboru, 38 členů orchestru a 35 tanečníků a tanečnic.

Témata:  Alexandrovci Sýrie zřícení letadla Tu-154 s Alexandrovci

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.