Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v Burundi: Muž zastřelil ministra životního prostředí

Burundi
Burundi
Foto: Pixabay

Bujumbura - Neznámý útočník dnes 45 minut po půlnoci zavraždil burundského ministra životního prostředí.

Čtyřiapadesátiletý Emmanuel Niyonkuru byl zastřelen v hlavním městě Bujumbuře na cestě domů, informovala agentura AFP.

O vraždě Niyonkura informoval prostřednictvím twitteru mluvčí burundské policie Pierre Nkurikiye, který bez dalších podrobností dodal, že po útoku byla zadržena jedna žena. Její spojení se střelbou ani možný motiv zatím nejsou známé.

Jde o první vraždu ministra burundské vlády od začátku vážné politické krize, do níž se země propadla v dubnu 2015 po kontroverzním rozhodnutí prezidenta Pierra Nkurunzizy sloužit i třetí mandát.

Témata:  Burundi atentát

Související

Aktuálně se děje

11. července 2025 8:26

Poslední z velkých hvězd je ve Varech. Skarsgård bude v Česku i o víkendu

Do Karlových Varů již ve čtvrtek dorazila poslední z velkých festivalových hvězd, která okoření závěr letošního 59. ročníku filmové přehlídky. Dnes a zítra se mohou přítomní fanoušci kinematografie setkat se Stellanem Skarsgårdem.

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy