reklama

CSU požaduje, aby se strop stanovil na 200.000 uprchlících ročně a dokonce hrozí, že pokud se tak nestane, nepůjde do příští vlády. CDU tento požadavek odmítá a argumentuje i tím, že by takové ustanovení bylo nejspíš v rozporu s ústavou.

Dvojice stranických expertů na otázky vnitřní bezpečnosti - Armin Schuster za CDU a Stephan Mayer za CSU - se proto už před několika měsíci obrátila na předsedy stran dopisem s návrhem možného kompromisního řešení.

Návrh počítá s tím, že by kapacita pro přijímání běženců byla proměnlivá, každý rok by se počítala znovu a byla by navázána na počet uprchlíků z roku předešlého.
 
Deník Bild dnes uvedl, že v okolí bavorského premiéra Seehofera se o návrhu dvojice poslanců mluví jako o mrtvě narozeném. Vedení CSU nadále požaduje stanovení pevné hranice pro přijímání uprchlíků.

CSU dnes svůj postoj k horní hranici pro přijímání uprchlíků znovu potvrdila. Její poslanci ve Spolkovém sněmu na výjezdním zasedání v bavorském Seeon přijali usnesení, v němž požadují její zavedení. Někteří vedoucí představitelé CSU už dokonce podle německých médií nepočítají ani s tím, že se spor podaří vyřešit do voleb.

reklama