Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve vile slovenského herec Kňažka se střílelo

Zbraně
Zbraně
Foto: Pixabay

Bratislava - Slovenský herec Milan Kňažko (71) v noci na dnešek postřelil ve své bratislavské vile lupiče. Ten utrpěl lehčí zranění nohy a po ošetření byl převezen do nemocnice.

Podle deníku se herec bránil legálně drženou zbraní proti muži, který vnikl do jeho vily. Kňažko bydlí v prestižní bratislavské čtvrti nedaleko památníku Slavín.

"Je pravda, že tam byl lupič. Až budu mít po výpovědi, budu moci říct více," citoval Kňažka portál Pluska.sk, podle kterého se zloději po střelbě podařilo uprchnout z vily a policie ho dopadla na zahradě Kňažkova domu.

Slovenský zákon umožňuje lidem v jejich obydlí použít zbraň, pokud jiná osoba do obydlí neoprávněně vnikne nebo v něm setrvá. Policejní mluvčí Lucia Mihalíková ČTK pouze sdělila, že kriminalisté dostali oznámení o vlámání do domu a že případ na místě vyšetřují.

Témata:  Milan Kňažko Slovensko zbraně

Související

Aktuálně se děje

12. února 2026 21:16

Češi nestačili na favorizovanou Kanadu. Góly inkasoval jenom Dostál

Na letošních zimních olympijských hrách v Miláně se ve čtvrtek poprvé představili v rámci hokejového turnaje nabitého hvězdami kanadsko-americké NHL i čeští hokejisté. A za prvního soupeře nemohli mít asi těžšího protivníka. Byla jím hvězdně nabitá Kanada a už od úvodního vhazování bylo znát, že svěřence kouče Radima Rulíka čeká fyzicky náročný zápas. Přestože první třetina z českého pohledu vypadala ještě slibně, od jejího závěru už to byla postupem času právě kolébka hokeje, která čím dál více dominovala a dospěla tak k jasnému vítězství a výsledku 0:5. V závěru si už hrála s českým týmem jako kočka s myší a Čechům tak nezbývalo nic jiného, než tento duel hodit za hlavu a začít se připravovat na Francii.

Zdroj: David Holub

Další zprávy