Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nejnebezpečnější místo pro novináře? Sýrii dohání jiní země

Noviny, ilutrační foto
Noviny, ilutrační foto
Foto: Pixabay

Kábul - Výbor pro bezpečnost afghánských novinářů (AJSC) dnes informoval, že v roce 2016 bylo v zemi zabito 13 žurnalistů, což je bezpříkladný počet. Ještě horší je situace v Sýrii.

Tato bilance učinila z Afghánistánu druhou nejnebezpečnější zemi pro novináře na světě. První příčku drží Sýrie, kde bylo loni zabito 19 novinářů.

Zvýšení počtu obětí mezi novináři znamená "výraznou změnu v postoji Talibanu vůči tisku a všeobecné snížení stability v zemi", varuje AJSC.

V porovnání s rokem 2015 stoupl počet zabitých novinářů v Afghánistánu o 38 procent.

Témata:  Afghanistán novináři Sýrie

Související

Aktuálně se děje

8. května 2026 16:39

8. května 2026 11:31

Zvykejme si na Babiše. Chce vyhrávat volby příštích 11 let

Premiér Andrej Babiš se nechal slyšet, že jeho politické ambice sahají hluboko do budoucna. Ve svém pravidelném pořadu „Sorry jako“, který natáčí společně s vicepremiérem Karlem Havlíčkem, prohlásil, že plánuje vítězit ve volbách i v příštích jedenácti letech. Konkrétně si vytyčil cíle pro volební roky 2029, 2033 a 2037.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ramzan Kadyrov, je od 15. února 2007 prezidentem autonomní Čečenské republiky. Je synem bývalého prezidenta Achmata Kadyrova.

Poprask v Čečensku: Kadyrov válčil proti energy drinkům, jeho syn vykradl slavnou značku a sám je prodává

V Čečensku se začal prodávat nový energetický nápoj pod značkou „K13“, která je úzce spjata s osobou Adama Kadyrova, syna vládce autonomní republiky. Uvedení nápoje na trh doprovází masivní reklamní kampaň, do níž se zapojil i samotný Ramzan Kadyrov spolu s předsedou čečenského parlamentu Magomedem Daudovem. Oba lídři se v polovině dubna zúčastnili slavnostního otevření hypermarketu v Grozném, kde produkt veřejně ochutnali.