Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při teroristickém útoku v Benghází bylo zraněno 12 lidí, včetně bývalého ministra

Severní Afrika
Severní Afrika
Foto: Pixabay

Tripolis - Při teroristickém útoku v libyjském Benghází byl dnes zraněn i bývalý ministr vnitra Ášúr Šuvajl. Incident se stal u mešity, ve které se konala páteční modlitba.

Při útoku bylo zraněno 12 lidí, dva z nich vážně. Oběti zranil výbuch auta.

Libye se od revoluce v roce 2011 nevzpamatovala z chaosu a město Benghází padlo do rukou radikálů. Přes dva roky ve městě bojuje libyjská národní armáda (LNA) pod velením generála Chalífy Haftara s islamisty.

O vládu nad Libyí stále usilují dva kabinety - ten na východě neuznává vládu v Tripolisu, za níž stojí OSN.

Témata:  Libye výbuch

Související

Aktuálně se děje

15. ledna 2026 5:00

Počasí do konce týdne: Mrazů se zatím nezbavíme, teploty opět klesnou

Předpověď počasí na nadcházející dny nepotěší řidiče ani příznivce slunečného počasí. Dnešek se ponese ve znamení zatažené oblohy a místy se objeví mlhy, které mohou být i mrznoucí. V severní polovině území se očekává déšť, přičemž na severní Moravě hrozí tvorba nebezpečné ledovky. Teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi -1 a +4 °C, ale jihozápad Čech a části Slezska se mohou těšit až na 6 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy