Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poprask kvůli učebnici: Kniha nábádala děti k udušení koťat v krabici

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Dillí - V Indii vyšla nová sada učebnic, která má děti zasvětit do vědeckých experimentů. V jedné z kapitol je ovšem nepřímý návod k tomu, aby žáci udusili koťata v krabici. Proti tomu se vzedmula vlna odporu.

"Vložte malé kotě do krabice. Krabici zavřete. Po nějakém čase ji opět otevřete. Co vidíte? Kotě v krabici je bez přístupu vzduchu mrtvé," uvádí se v jednom návodu.

"Je to možná hloupost, ale navrhováním takovéhoto experimentu jsou v sázce životy zvířat i dětí," ozvala se mluvčí indické federace organizací na ochranu zvířat.

Kritika už přiměla několik škol stáhnout učebnice z výuky. Jejich vydavatel mezitím slíbil, že návod z příštího vydání smaže.

Témata:  Indie týrání zvířat kočky školství

Související

Aktuálně se děje

16. srpna 2025 17:00

15. srpna 2025 21:06

Výborný oznámil, že stát bude vymáhat zpět dotace od Agrofertu

Ministerstvo zemědělství bude chtít, aby holding Agrofert vrátil státní dotace, které obdržel v době, kdy expremiér Andrej Babiš (ANO) byl členem vlády. Oznámil to ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy