Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výbuch v Bagdádu zabil 48 lidí

Bombový útok v Bagdádu
Bombový útok v Bagdádu
Foto: Twitter

Bagdád - V jižní části irácké metropole dnes explodovalo auto napěchované výbušninami, zemřelo nejméně 48 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, ale patrně za ním stojí Islámský stát (IS).

Automobil parkoval v ulici, ve které obchodníci prodávají ojetá auta. Letos jde o nejtragičtější útok v iráckém hlavním městě.

Už ve středu zahynulo v irácké metropoli při sebevražedném atentátu 15 lidí a dalších 50 bylo zraněno. Auto s výbušninou odpálil atentátník v převážně šíitské čtvrti Sadr v Bagdádu. Také tam útok cílil na obchodníky s ojetinami.

Už v úterý zahynuly při výbuchu auta naloženého trhavinami čtyři osoby. Dnešní útok je tak již třetí během tří dní.

Sunnitský IS ovládá oblasti na severu Iráku a na severu a východě sousední Sýrie. Za své cíle si radikálové vybírají především příslušníky šíitské větve islámu.

Témata:  teroristické útoky v Iráku Islámský stát výbuch Irák

Související

Aktuálně se děje

6. června 2025 14:31

Daniela Brzobohatá varuje. Podvodníci dvakrát zkoušeli její obezřetnost

Internetem se šíří nejrůznější podvody, jejichž pachatelé se snaží zneužít důvěřivosti lidí. Dnes jsou časté zejména pokusy přes aplikaci WhatsApp, na které opakovaně upozorňuje policie. Moderátorce Daniele Brzobohaté se ale přihodilo něco jiného. Ozvali se jí pochybní lidé, kteří se vydávali za bankéře. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy