Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Džihádisté vzali útokem elektrárnu, chtěli se tam odpálit. Policie je zneškodnila

Bojovníci Islámského státu
Bojovníci Islámského státu
Foto: Wikimedia Commons

Bagdád - Na elektrárnu severně od Bagdádu dnes zaútočili tři sebevražední atentátníci, zabili sedm lidí a 12 osob zranili. Mezi oběťmi jsou čtyři policisté a tři zaměstnanci elektrárny.

Útočníci dorazili ke státem provozované elektrárně v Sámaře tři hodiny po půlnoci. Dva z nich byli oblečeni jako zaměstnanci a jeden měl na sobě vojenskou uniformu.

Podle policejních zdrojů incident začal střelbou a útočníci nakrátko převzali kontrolu nad elektrárnou. Policie ale rychle zakročila a všichni tři útočníci zemřeli. Jeden z atentátníků výbušniny, které měl na těle, odpálil v blízkosti generátorů a způsobil tím požár. Další dva policisté zastřelili.

K útoku, který byl spáchán o muslimském svátku oběti, se zatím nepřihlásila žádná skupina. Agentura AFP jej připisuje Islámskému stát, který sice ztratil v boji s armádou v Iráku své hlavní základny, ale jeho lidé jsou stále schopní útočit v iráckých městech.

Témata:  teroristické útoky v Iráku Islámský stát Irák

Související

Aktuálně se děje

9. května 2025 17:26

Co nám Jiří Bartoška (†78) tajil? Marek Eben promluvil o jeho nemocech

Když ve čtvrtek zemřel Jiří Bartoška, jeden člověk musel čekat, že se mu ozvou. Marek Eben totiž patří ke karlovarskému filmovému festivalu stejně neodmyslitelně. Populární moderátor prozradil, že Bartošku trápily i další zdravotní potíže, nejen ty, o kterých se dobře vědělo. Zesnulý herec si ale nikdy nestěžoval.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Donald Trump

Mimořádná zpráva

Trump oznámil příměří mezi Indií a Pákistánem. Platí hned, tvrdí

Vztahy mezi Indií a Pákistánem, dvěma jadernými mocnostmi dlouhodobě soupeřícími o sporné území Kašmíru, se během víkendu ocitly na pokraji širšího konfliktu. Po dramatické noci plné vojenských operací a obvinění však přišel překvapivý zlom. Prezident Spojených států Donald Trump v sobotu oznámil, že obě země souhlasily s „plným a okamžitým příměřím“, jehož zprostředkování se ujaly USA.