Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V reakci na tragickou nehodu Nizozemí zakázalo výpravčím hry na mobilech

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Amsterdam - Nizozemská společnost ProRail v reakci na loňskou železniční tragédii v Bavorsku oficiálně zakázala výpravčím během služby hrát hry či sledovat filmy na telefonech nebo tabletech.

Loňská únorová nehoda u obce Bad Aibling byla nejhorším železničním neštěstím v Bavorsku za více než 40 let. Při čelní srážce vlaků zemřelo 12 lidí a 90 osob bylo zraněno.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že výpravčí krátce před kolizí hrál hru na mobilním telefonu. Soud muže shledal vinným ze zabití a ublížení na zdraví z nedbalosti. Dostal tři a půl roku.

Společnost ProRail oficiální nařízení zdůvodnila tím, že pohled na displej mobilního telefonu nepříznivě ovlivňuje soustředěnost na práci, uvedla agentura DPA. Výpravčí tak mají nyní formálně povoleny jen krátké telefonní hovory.

Témata:  železnice Nizozemí vlaková havárie (Bavorsko 9.2.2016) vlaky

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 16:57

Nečekaný zvrat. Pro asistentku Leoše Mareše se připravuje obřad v kostele

Jeden z nejpopulárnějších českých moderátorů Leoš Mareš v červnu přišel o další blízkou osobu, když náhle zemřela jeho asistentka Kateřina Niklová. Se smutečním obřadem se původně nepočítalo, ale tatínek zesnulé Kateřiny najednou učinil překvapivé rozhodnutí. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy