reklama

Od oznámení jeho kandidatury se SPD poprvé po více než deseti letech v průzkumech veřejného mínění dotáhla na sesterské strany CDU/CSU.

Bavorský ministr financí Markus Söder (CSU) má za to, že povzbuzení, které sociálním demokratům dala kandidatura bývalého šéfa Evropského parlamentu Schulze, nemusí být jen přechodnou záležitostí.

"Jsem přesvědčen, že nebude stačit jen říkat, co jsme v minulosti udělali dobře," poznamenal o víkendu Söder, kterého citoval list Süddeutsche Zeitung. Místo toho by podle něj Merkelová, která v čele Německa stojí už dvanáctý rok, měla najít cestu, jak motivovat stranickou základnu.

K okamžitému zahájení volební kampaně svou stranu vyzval ministr zdravotnictví Hermann Gröhe (CDU). "Musíme poukázat na jeho (Schulzův) levicový kurz a jeho slabiny, pokud jde o fakta," míní.

Jednou z cest, jak čelit Schulzovi, který by rád rozšířil sociální dávky pro určité skupiny obyvatel, je podle Södera snižování daní pro střední třídu. Někteří politici konzervativní unie přitom mluví o daňových úlevách až 30 miliard eur (přes 810 miliard Kč) ročně.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama