Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Podle vyšetřovatelů mohl v Petrohradu útočit sebevražedný atentátník

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Petrohrad - Ruští vyšetřovatelé zvažují variantu sebevražedného atentátníka, který se mohl odpálit v petrohradském metru. Není vyloučeno, že pachatelem mohl být někdo z Kavkazu.

Neoficiální zprávy z policejních zdrojů původně hovořily o muži, který ve vagónu metra odložil tašku s půlkilogramovovu trhavinou a soupravu opustil. Odpálit nálož mohl podle listu Kommersant mobilním telefonem. Další, údajně dvojnásobně silná nálož byla uložena v jiné stanici metra a policistům se podařilo ji včas zneškodnit.

Na internetu se podle serveru Gazeta objevila fotografie s vyobrazením utržené hlavy, která údajně pochází z místa exploze. Obrázek byl později stažen. Oddělení hlavy od trupu je prý při sebevražedných útocích časté, protože atentátník je v ohnisku výbuchu.

V současné době se podle ruských novinářů pátrá po totožnosti atentátníka, není vyloučeno, že pochází z Kavkazu. Server Fontanka oznámil, že petrohradská policie pátrá v kinech, na nádražích a v obchodní střediscích a prověřuje všechny osoby "neslovanského" vzhledu.

Témata:  Rusko Petrohrad Rusko sebevražedný atentát teroristický útok v petrohradském metru

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.