Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Somálsku vybuchla bomba, zabila 15 lidí

Somálsko
Somálsko
Foto: Pixabay

Mogadišo - Výbuch nálože v automobilu zabil v somálské metropoli Mogadišu nejméně 15 lidí, převážně civilistů. K odpovědnosti za útok se přihlásila místní teroristická skupina Šabáb.

Sebevražedný útok u areálu ministerstva obrany přežil nový šéf somálské armády Mohamed Ahmed Džimale, který byl právě uveden do úřadu a jehož konvoj jel kolem. Uvedla to somálská policie.

Výbuch zasáhl projíždějící minibus a zcela jej zničil. Počet obětí se tak může ještě zvýšit, řekli agentuře Reuters vojenští činitelé. Podle nich exploze zabila všechny cestující v minibusu a jejich přesný počet není znám. Zdroje agentury AP uvedly, že mezi oběťmi bylo pět vojáků, zbytek byli civilisté.

Po explozi vojáci zahájili palbu do vzduchu, aby rozptýlili shromážděný dav. Nad místem výbuchu se podle AP vznášel hustý oblak kouře. Mluvčí starosty Mogadiša řekl, že výbuch zasáhl dva plné minibusy a nikdo nepřežil.

Témata:  Somálsko bomby sebevražedný atentát

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.