Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tábory v severní Africe nezmírní migrační tlak, myslí si Německo a Africká unie

Nigérie
Nigérie
Foto: UNHCR

Addis Abeba - V etiopské metropoli dnes jednali německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel a šéf Africké unie (AU) Moussa Faki Mahamat. Shodli se na tom, že zřizování uprchlických táborů v severní Africe nezmírní migrační tlaky na Evropu.

Nejslibnějším řešením migrační krize je stabilizace afrických států, odkud běženci pocházejí.  Ve stávajících uprchlických táborech v chaosem zmítané Libyi panují „strašné podmínky," řekl Gabriel.

Čadský exministr zahraničí Faki Mahamat dodal, že uprchlické tábory nezastaví ani nezadrží proudy Afričanů, kteří se snaží dostat do Evropy. Evropu proto vyzval, aby raději investovala do bezpečnosti a pracovních příležitostí pro mladé obyvatele Afriky.

Gabriel je na návštěvě Etiopie, v jejíž metropoli AU sídlí. AU je jedinou panafrickou mezinárodní organizací. Formálně vznikla v roce 2002, kdy po téměř 40 letech nahradila Organizaci africké jednoty.

Témata:  Sigmar Gabriel uprchlíci Afrika

Aktuálně se děje

11. dubna 2024 19:06

Orbán má nového nepřítele. Péter Magyar do ulic přivedl desítky tisíc lidí

Maďarský právník a bývalý diplomat administrativy premiéra Viktora Orbána, Péter Magyar, který v posledních týdnech vedl dva masové protesty proti Orbánově vládě, nyní zakládá politickou stranu nazvanou TISZA - Tisztelet és Szabadság Párt (Strana respektu). Tuto informaci zveřejnil ve čtvrtek na svém Facebooku.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy