Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Žadatel o azyl dostal v Rakousku doživotní trest, v Sýrii vraždil Asadovy vojáky

Rakouská vlajka
Rakouská vlajka
Foto: Pixabay

Innsbruck - 27letý žadatel o azyl dostal v Rakousku doživotí za válečné zločiny spáchané v Sýrii. Podle soudu se podařilo prokázat, že muž jako člen Farúkovy brigády, jedné z podskupin Svobodné syrské armády (FSA), zastřelil nedaleko severosyrského Homsu dvacet zraněných či bezbranných Asadových vojáků. Podle obhájce se odsouzený proti rozsudku odvolá.

K zabití nepřátelských vojáků se při výslechu muž nejprve přiznal, později ale svou výpověď odvolal a obvinil tlumočníka z chybného překladu.

Muž, který pochází z palestinského uprchlického tábora v Sýrii, odešel do Rakouska v květnu roku 2015, kde požívá status žadatele o azyl. Policie ho zadržela v uprchlickém zařízení v tyrolské metropoli Innsbrucku loni v červnu. Úřady na něj upozornil jeden z dalších obyvatel zařízení, který ho poznal.

V Rakousku jde o první případ, kdy soud někoho potrestal za zabití vojáků damašského režimu. V minulosti soudy už do vězení poslaly několik lidí za členství v některé z teroristických organizací, které se účastní bojů ve válkou zmítané Sýrii.

Témata:  Rakousko Sýrie válečné zločiny

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.