Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Berlín před summitem G20 zavede dočasné hraniční kontroly

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Berlín - Ve dnech 7. a 8. července se bude v Hamburku konat summit zemí G20, na kterém bude přítomen také americký prezident Donald Trump. Německá policie dnes oznámila, že proto zavede dočasné kontroly na hranicích.

Aby se na jednání nedostali násilní levicoví extremisté například z Dánska nebo Itálie, chystá německá policie kontroly na hranicích. Zda se opatření dotkne i českých hranic, není jasné.

Kdy kontroly začnou, zatím Německo říct nechce, aby nedošlo k tomu, že demonstranti do země dorazí těsně před jejich zahájením. Berlín ale počítá s tím, že kontroly budou zavedeny podle potřeby a nebudou se tedy uskutečňovat na všech přechodech a nepřetržitě.

Ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) už o záměru podle listu Die Welt informoval Evropskou komisi i členské země.

Témata:  Summit G20 Německo hranice

Související

Aktuálně se děje

30. července 2026 20:00

Štěpán Benoni vyrazil fanouškům dech: Tajný rozvod a nová partnerka, kterou všichni znají

Český herec Štěpán Benoni překvapil veřejnost zprávou ze svého soukromí. V naprosté tichosti se totiž rozvedl.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy