Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trest podle šaríi: Somálští islamisté usekli ruce dvěma zlodějům

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto YouTube

Mogadišo - Islamistická skupina Šabáb odsoudila dle práva šaría dva muže, kteří ukradli v obchodě 500 dolarů. Kat oběma veřejně useknul pravou ruku.

Oba muži se k loupeži v okrese Tiyeglow na jihu somálského regionu Bakool, ovládaného organizací Šabáb, přiznali. Bylo jim také nařízeno, aby peníze vrátili. Po useknutí rukou sanitka radikální skupiny oba muže odvezla do nemocnice.

Milice Šabáb se hlásí k Al-Káidě a snaží se svrhnout centrální somálskou vládu a zavést v zemi právo šaría podle své vlastní interpretace.

Nyní působí hlavně ve venkovských oblastech, kde provádí popravy, bičování a amputace jako okamžité tresty za nejrůznější provinění počínaje špionáží a konče krádežemi.

Témata:  Al-Šabáb Somálsko Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

30. července 2026 21:08

Počasí: Teploty dnes překonaly hranici 40 stupňů. Zítra bude ještě větší vedro

Česká republika dnes zaznamenala mimořádně vysoké teploty, přičemž na stanici v Doksanech na Litoměřicku před sedmnáctou hodinou rtuť teploměru překonala hranici 40 °C. Podle meteorologů se hodnota zastavila na 40,1 °C, přičemž nebylo vyloučeno ještě další mírné navýšení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy