Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chelsea Manningová po propuštění z vězení zveřejnila svou fotografii

Žena, ilustrační fotografie
Žena, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Washington - Chelsea Manningová, která si odpykávala trest za špionáž, opustila ve středu po sedmi letech vězení, kde nastoupila jako vojín Bradley Manning cestu ke změně pohlaví. Ve čtvrtek zveřejnila svou fotografii, má na ní krátké vlasy a rty namalované rudou rtěnkou.

Manningová (29) na svém twitteru a instagramu sdílela fotografii, na které má košili s výstřihem, krátký sestřih a červenou rtěnku na rtech. Přidala k ní popisek: "Dobrá, tak jsem tady všichni!! #Ahoj světe".

Manningová, která ještě jako vojín Bradley Manning poskytla serveru WikiLeaks tajné armádní a diplomatické dokumenty, byla zatčena v roce 2010 a o tři roky později odsouzena k 35 rokům vězení.

Trest za špionáž ji ale těsně před odchodem z úřadu prezident Barack Obama zkrátil na pětinu.

Podle amerických médií se Manningová bude na svobodě zabývat obhajobou práv transgenderových osob, tedy lidí, kteří podstoupili změnu pohlaví. Prozatím také formálně zůstává členkou armády, dokud nebude vyjasněn její status.

Témata:  Chelsea Manningová U.S. ARMY transsexualové ženy

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.