Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Otec údajného útočníka z Manchesteru: Můj syn je nevinný, rodina je zmatená

Velká Británie
Velká Británie
Foto: Pixabay

Tripolis - Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí), který je považován za pachatele teroristického útoku v Manchesteru, se nehlásil k radikálnímu výkladu islámu a ani k radikálnímu hnutí Islámský stát (IS). Podle agentury Reuters to dnes prohlásil Salmanův otec Ramadan (Ramadán), kterého policie zadržela v Libyi a který již dříve během dne agentuře AP sdělil, že jeho syn je nevinný.

Ramadan Abedi rovněž řekl, že rodina o Salmanově cestě do Británie nevěděla, neboť jim řekl, že se vydává na náboženskou pouť do Mekky. "Mluvil jsem s ním před pěti dny... nepozoroval jsme nic špatného, všechno bylo normální," řekl.

V tom, že Salman nebyl členem IS, který se k atentátu přihlásil, si je Ramadan jistý. "Nebyl členem žádné organizace," uvedl v rozhovoru, během kterého ho podle Reuters zadržela libyjská protiteroristická jednotka.

"Rodina je nyní zmatená, protože Salman tuto ideologii nezastával, k této víře se nehlásil," dodal s tím, že rodina teroristický útok vůči civilistům a nevinným lidem odsuzuje.

Libyjská policie zadržela rovněž Abediova mladšího bratra Hashema (Hašíma), který podle informací médií předem znal podrobné plány atentátu v Manchesteru, při kterém zahynulo 22 lidí a také útočník. Abediova staršího bratra Ismaila (Ismáíl) zadržela britská policie v úterý.

Témata:  výbuch v aréně v Manchesteru Salman Abedi Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

8:22

Volby v Německu začaly. Rozhoduje se mimo jiné i o budoucnosti Scholze

V Německu dnes začalo hlasování v klíčových parlamentních volbách, které budou určovat směřování země na další roky. Volby přicházejí po intenzivní kampani, během níž dominovala témata ekonomické stagnace, bezpečnostních hrozeb a migrační politiky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Friedrich Merz (CDU)

Volby v Německu: CDU vyhrála, přesto neslaví. Proč nemá důvod k radosti?

Parlamentní volby v Německu přinesly triumf konzervativní unie CDU/CSU pod vedením Friedricha Merze, která podle prvních projekcí získala 29 procent hlasů. Navzdory vítězství však uvnitř CDU nepanovalo nadšení – strana doufala v dosažení psychologické hranice 30 procent. Naopak Alternativa pro Německo (AfD) slaví svůj historicky nejlepší výsledek, když se umístila na druhém místě s téměř 20 procenty hlasů. Sociální demokraté (SPD) Olafa Scholze utrpěli drtivou porážku, když se s pouhými 16 procenty propadli na třetí místo.