Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uprchlíci mají problémy s integrací, Muslimský psychiatr volá po omezení imigrace

Muslimové
Muslimové
Foto: Pixabay

Sydney – Uprchlíci mají problémy s integrací. tvrdí to muslimský psychiatr Tanveer Ahmed, který žije v australském Sydney. I s ohledem na útok v Manchesteru uvádí, že by měla být dočasně omezena muslimská migrace.

Muslim psychiatr Ahmed se narodil v Bangladéši, ale žije v Austrálii. Po teroristickém útoku v Manchesteru vyzval k omezení islámské migrace a tvrdí také, že koncept multikulturalismu selhal. Jeho slova cituje server Daily Mail.

Tanveer Ahmed, který provozuje praxi v Sydney, říká, že po útoku, při kterém zemřelo ve Velké Británii 22 lidí, veřejnost má právo být znepokojena islamistickým extremismem. „Krátkodobá reakce spočívající v omezení islámské imigrace je rozumná a podporovaná většinovým stanoviskem celé Evropy podle únorového průzkumu Chatham House,“ tvrdí.

Doktor Ahmed, který je autorem několika knih, také se zaměřil na média, která používají výraz „krajně pravicové strany“ pro partaje, které chtějí omezit imigraci. Poukazuje, že stran, které jsou takto označovány, „směšně přibývá“. „Jak mohou skupiny, které jsou demokratické, nenásilné a přitahují podporu více než jedné třetiny populace, být označovány za 'krajní pravici',“ nechápe muslim.

Lékař, který pracoval také jako televizní novinář stanice SBS, také citoval průzkum zveřejněný v září 2016, podle kterého 49 procent respondentů podporuje zákaz muslimské migrace do Austrálie. Paradoxní se pak může zdát informace, že Ahmed dlouhodobě pomáhá přistěhovalcům v Austrálii.

Útok spáchaný Salmanem Abedim, který pocházel z Libye, podle něj ukazuje na výzvy spojené s integrací. „Abedi se narodil a vyrůstal v Británii, ale nikdy necítil být Britem,“ řekl Ahmed. „Jejich integrace a zajištění jejich sociálního úspěchu je prostě těžší, než tomu bylo před několika desítkami let, kdy došlo k nadbytku nekvalifikované pracovní síly,“ řekl. 

Dodal, že mnoho muslimů soucítí s „cíli a odůvodněním“ islamistů, kteří podporují právo šaría, tedy právní systém, který sekulární muslimové odmítají. Ahmed, otec dvou dcer, řekl, že to vysvětluje, proč se útočník zaměřil na koncert spíše určený pro dívky.

„Místo útok je symbolické," řekl Ahmed. „Koncert pro dospívající dívky v jejich rozvíjející se sexualitě, kde jsou do značné míry bez doprovodu svých otců, by neměl být silnější jiskrou pro morální rozhořčení islamistů,“ dodal.

Témata:  muslimové Velká Británie Austrálie výbuch v aréně v Manchesteru

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 20:24

Na boj s extrémním počasím míří rekordní částka. Má zachránit desítky milionů lidí

Zelený klimatický fond (GCF) schválil rekordní grant ve výši 103,2 milionu dolarů na posílení systémů včasného varování v sedmi zemích, které jsou silně ohroženy klimatickými změnami. Projekt, který povede Rozvojový program OSN (UNDP), bude trvat pět let a přinese přímý prospěch více než 78 milionům lidí v Antigui a Barbudě, Kambodži, Čadu, Ekvádoru, Etiopii, Fidži a Somálsku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

AfD (Alternativa pro Německo)

Volby v Německu: Scholzův pád se očekává, překvapením může být AfD

V Německu začaly klíčové volby do spolkového parlamentu. Ty mohou přinést zásadní změny nejen pro samotnou zemi, ale i pro Evropu jako celek. Očekává se, že současný kancléř Olaf Scholz bude nahrazen konzervativcem Friedrichem Merzem, jehož CDU/CSU se v průzkumech pohybuje kolem 30 procent. Hlavním otazníkem však zůstává, jak velkou podporu získá krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD), která si vydobyla druhé místo a osciluje okolo 20 procent.