Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Členové Národní demokracie se sešli u německé hranice, chtěli stavět plot

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Hungarian Government

Rybník (Domažlicko) - Pět členů krajně pravicové Národní demokracie se dnes po poledni sešlo na akci proti migraci. Shromáždění se koná v zaniklé obci Švarcava, pár metrů od německé vsi Schwarzach.

Původně nahlášené shromáždění politická strana zrušila, podle ní jde o soukromou akci lidí, kteří chtějí stavět symbolický plot s ostnatým drátem na hranici s Německem. 

Pět metrů dlouhé a 2,5 metru vysoké mobilní hrazení má imitovat beton, nahoře bude ostnatý drát. Odhalit se má v neděli po poledni. Jde prý o symbolické gesto, tedy co by strana chtěla udělat, kdyby byla u moci.

"Shromáždění jsme dnes zrušili. Bude to tedy taková naše soukromá akce," řekl předseda radikální Národní demokracie Adam B. Bartoš. Podle svolavatele Miroslava Timury splnila strana veškeré náležitosti podle českého právního řádu, koná se na pozemku obce Rybník.

"Akce sice byla oznámená, ale nic se tu nekoná," řekl na místě ředitel CHKO Český les Tomáš Peckert.

Témata:  Adam B. Bartoš hranice uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.