Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vrtulník mírové mise OSN havaroval v Mali, na palubě byli dva lidé

OSN
OSN
Foto: Pixabay

Bamako - Německý vojenský vrtulník mírové mise OSN (MINUSMA) se dnes zřítil v maliské poušti. Na palubě stroje byli dva lidé, šlo o nehodu, oznámil mluvčí mise.

Osud pasažérů není znám. Událost se stala v severním regionu Gao. Na místo incidentu byli vysláni záchranáři. Oblast bylo podle mluvčího mise vzhledem k pozemním bojům třeba zajistit tak, aby byla pro záchranáře bezpečná.

V nestabilním Mali operuje řada islamistických teroristických skupin. V této bývalé francouzské kolonii proto od roku 2013 působí více než 10.000 členů mírových sil OSN z různých zemí. Česká armáda má v malijské misi pod patronací Evropské unie několik desítek vojáků. Většina z nich střeží velitelství v hlavním městě.

Témata:  Mali OSN (Organizace spojených národů) vrtulníky

Aktuálně se děje

27. srpna 2026 16:30

Nebude to jen rok. Ani deset let. Jak dlouho plánují Harry a Meghan zůstat v Británii?

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se po šesti letech strávených v Kalifornii opět usadili ve Velké Británii. Podle webu Express zvažují dlouhodobé bydlení v oblasti Cotswolds, kde pro svou rodinu hledají sídlo. Zdroje z okolí dvojice naznačují, že princ Harry plánuje v Anglii zůstat nejméně 12 až 15 let, aby zde jeho děti měly stabilní zázemí a prošly britským školním systémem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.