Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

EU čelí nejisté budoucnosti. Jaké jsou její šance?

Evropská Unie
Evropská Unie
Foto: European Union

Berlín - Evropská unie se podle mnohých nachází v krizi, kterou nepamatuje. Dokáže ji přežít a jak by měla postupovat? Hubertus Porschen má odpověď.

 "Diskuze o řízené migraci ukazují, že EU není schopna najít společné řešení, zvyšuje se ochrana národních hranic a jednotlivé členské země mají pocit, že EU nebyla schopna je ochránit a zajistit stabilitu," vysvětluje předseda německé asociace mladých podikatelů, Hubertus Porschen ve svém komentáři pro Frankfurter Rundschau

Upozorňuje na situaci v Řecku, které bojuje se svým dluhovým zatížením či ve Francii, kde je vysoká nezaměstnanost a sílí protievropské nálady. Ale to zdaleka nejsou jediné země. Tento trend se objevuje všude. Proč tomu tak je? "Nadšení z práce na silné a prosperující Evropě bez války je pryč," domnívá se tento německý odborník na sociální média a digitalizaci..

Avšak ani plánované referendum o odstoupení Velké Británie z EU by podle něj nemuselo být vnímáno jako konec této instituce. "Je to budíček a vyslané varování," domnívá se. Evropa se podle něj musí vrátit ke svým prvotním cílům a také zajistit, aby byla jasně stanovena a dodržována pravidla.

Dnešní situace by prý spíše měla vést k modernizaci EU. "Toto břemeno leží především na mladých lidech. Je nyní na nich, aby pokračovali v tom, co jejich předci přivedli k životu. EU nyní musí kriticky analyzovat a přehodnotit své jednání, pokud chce být zase konkurenceschopná a stabilní," uzavírá.

Témata:  EU Německo krize

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.